Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Targowanie w Egipcie

Egipt - wakacje, wczasy w Egipcie

:: egipt ::

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 1
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar

Targowanie w Egipcie

Teraz temat, który zaciekawi przede wszystkim dziewczyny  wyjeżdżające na wakacje do Egiptu – zakupy. Zaczynając od waluty, jest nią funt egipski. Ci, którzy oczekiwali możliwości zapłaty w euro, nie zawiodą się. Dodam, że znaczenie kart bankomatowych, niedawno sporadycznie wykorzystywanych, teraz jest już znacznie większa.

Co do produktów spożywczych, to można je kupić bez kłopotu na wszelkiego rodzaju ulicznych targach. W każdej dzielnicy jest przynajmniej jeden. Stoisk z gadżetami w Egipcie jest wszędzie dosyć dużo, ale lepiej uważać na produkty tandetne, jak lampki w kształcie głowy bogini egipskiej. Z kolei produkty bawełniane są naprawdę wysokiej jakości, tak samo jak ozdoby, które można kupić po niskich cenach, bo praktycznie bez żadnej dopłaty za robociznę. Piękne rękodzieło najlepiej zakupić w galerii Khan Misr Touloun w stolicy Egiptu, położonej obok wyjścia z meczetu Ibn Tuluna. Niespotykane wyroby z mosiądzu i miedzi, takie jak talerze, patelnie i wazy, można spotkać na targu Souq an-Nahassin obok Sharia Muizz li-Din Allah.

Nie jest tajemnicą, że z wyceczki każdy przywozi jakąś pamiątkę, coś specjalnego , co kojarzy mu się z wakacjami i czasem błogiego lenistwa. Ale jeśli idziemy na spacer po barwnym i egzotycznym egipskim targowisku trzeba pamiętać o dwóch sprawach – objętości naszych walizek i opłacie za nadbagaż na terminalu w Egipcie.

 


Głosuj (0)
egipt 18:22:57 15/01/2011 [Powrót] Komentuj