Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Tradycyjne potrawy w Egipcie

Egipt - wakacje, wczasy w Egipcie

:: egipt ::

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 1
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar

Tradycyjne potrawy w Egipcie

W czasie urlopu oprócz zabytków poznajemy też kuchnię specyficzną dla danego regionu. Szczególnie w tak odległym kraju jak Egipt, urlopowicze mają wręcz obowiązek skosztowania tradycyjnych egipskich dań.
Na kolacje bardzo populane są foul i taameja.  Foul to fasola w odpowiedni sposób przyrządzona i podawana najczęściej z sosem paprykowym, a taameja to coś przypominającego nasze kotlety - z tym, że w zastępstwie mielonego mięsa jest zmiksowana fasolka z przyprawami.
Obiad dla typowego Egipcjanina składa się z zupy takiej jak ads, oczywiście ponownie z fasolą, oraz isan asfur, która jest z mięsem i znacznie ostrzejsza. W kuchni tego kraju popularne są też smażone bakłażany, marchewka, zielony groszek oraz kartofle, ale podawane inaczej niż do tego przywykliśmy - jako dodatek. Będąc w Egipcie można skosztować też makaronu beszamel, czyli czegoś podobnego do  lasagne podawanej  w sosie beszamel, rodzaj tego dania bez makaronu tokusa beszamel, gdzie makaron zastępowany jest cukinią. Masz problem z biurem podróży i szukasz adwokata sprawdź oferty prawników - dobry adwokat łódź rozwód
Turyści lecący na urlop do Egiptu powinni skosztować dań serwowanych przez miejscowe restauracje i puby. Można stwierdzić, że nie poznamy tak naprawdę danego zakątka świata, jeśli nie „poczujemy jego” wszystkimi zmysłami.


Głosuj (0)
egipt 18:12:10 8/12/2010 [Powrót] Komentuj