Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Egipt - starożytny kraj

Egipt - wakacje, wczasy w Egipcie

:: egipt ::

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 1
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar

Egipt - starożytny kraj

W dawnych czasach Egipt był jednym z najpotężniejszych imperiów starego świata, mimo niesprzyjających warunków geograficznych.
Kraj ten był położony w strefie pustynnego klimatu podzwrotnikowego. Tylko tereny północne charakteryzuje klimat wilgotny. Wahania temperatury w porze letniej mogą przekraczać 40°C.  Deszcze w tym państwie występują sporadycznie.
Egipt swój rozwój zawdzięcza rzece Nil. Ma ona wraz z dorzeczami przeszło 8 tysięcy kilometrów długości. Delta Nilu pozostaje zielona i poprzecinana dopływami mniejszych rzek.


Niestety pustynia zajmuje większą część tego państwa. Rzeka Nil naturalnie rozdziela Egipt na dwie części. Po zachodniej stronie jest usytuowana Pustynia Libijska. Pustynia Wschodnia dociera, aż do półwyspu Synaj. Na południu półwyspu znajdują się umiarkowane góry. To właśnie tutaj zlokalizowany jest najwyższy szczyt Egiptu - Góra św. Katarzyny. Półwysep Synaj to również rzadko spotykana roślinność. Płetwonurków ucieszą piękne rafy koralowe. Wybrzeża są w Egipcie bardzo zróżnicowane. Północe obszary charakteryzują piaszczyste, rozległe plaże. Im dalej na południe tym plaże stają się bardziej żwirkowe. Wszędzie natomiast rosną przepiękne rafy koralowe. W egipskich wodach można spotkać rekiny, ośmiornice, dugongi.

Wybrzeże północne jest wielce niepowtarzalne. Tworzy je dużo piaszczystych plaż. Wybrzeże Morza Czerwonego jest czasami skaliste, ale morze jest bogate w popularne rafy koralowe. Wczasy w Egipcie dla podróżnych z kontynentu europejskiego są niejednokrotnie wielce niezwykłym przeżyciem. Dla ludności tego państwa wszelkie ich zabytki są normalne. Większość żyje w Delcie Nilu. Kair jest największym miastem w całej Afryce. Co się dotyczy Religi panującej na terenie tego państwa jest nią muzułmanizm, a później chrześcijaństwo koptyjskie. Kultura oraz sztuka egipska są jedyne w swoim rodzaju. Wszystkie filary oraz kolumny wywodzą się właśnie z Egiptu.


Głosuj (1)
egipt 12:58:33 26/10/2010 [Powrót] Komentuj